Η ραδιοφωνική εκπομπή "Πες το αγόρι μου" - Αθλητικό Μetropolis 97,2(17:30-19:00)- τώρα και στο διαδίκτυο μέσω του blog! Όλες οι ποδοσφαιρικές ειδήσεις των Σερρών, σχόλια και παραλειπόμενα...παίζουν μπάλα στο γήπεδο του "pestoagorimou.blogspot"

powered by Agones.gr
(opap)

Κυριακή 13 Μαρτίου 2011

Έγινε...των ρεκόρ!

Mετά από 2.118(χωρίς τις καθυστερήσεις) λεπτά συμμετοχής σε πρωτάθλημα και κύπελλο ο Νταλέ βρήκε δίχτυα και πάλι. Τελευταία φορά ήταν στο 43ο λεπτό του αγώνα Πανσερραϊκός-Λάρισα: 1-0. Με αυτό τον τρόπο ο Γάλλος βελτίωσε τα ποσοστά του καθώς πλέον σκοράρει 1/16 προσπάθειες και όχι 1/31 που ήταν μέχρι και πριν τον αγώνα. Τον Σουμπίνιο πάντως που έχει 1/41 δε τον ξεπερνά. Πάντως ο Πανσερραϊκός σκόραρε μετά από 398΄ αφλογιστίας και το γκολ του Λεοζίνιο κόντρα στον Ηρακλή ενώ ο Παύλος Δημητρίου συνέχισε την παράδοση που τον θέλει να κερδίζει πάντα στις πρεμιέρες του ως υπηρεσιακός. Επίσης οι "ερυθρόλευκοι" διατήρησαν το απόλυτο απέναντι στην Ξάνθη βάζοντας την 10η συνεχόμενη νίκη στη συλλογή τους ενώ απέφυγαν το αρνητικό ρεκόρ των 14 συνεχόμενων αγώνων χωρίς νίκη. Το 13 ήταν το τυχερό...