Η ραδιοφωνική εκπομπή "Πες το αγόρι μου" - Αθλητικό Μetropolis 97,2(17:30-19:00)- τώρα και στο διαδίκτυο μέσω του blog! Όλες οι ποδοσφαιρικές ειδήσεις των Σερρών, σχόλια και παραλειπόμενα...παίζουν μπάλα στο γήπεδο του "pestoagorimou.blogspot"

powered by Agones.gr
(opap)

Τετάρτη 31 Αυγούστου 2011

Στο "Χ" Σιδηρόκαστρο και Ηράκλεια

Σε περίπτωση που ήταν αγώνας πρωταθλήματος θα λέγαμε ότι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις. Τώρα μπορούμε να κρατήσουμε μόνο το δεύτερο σκέλος καθώς μετά την ισοπαλία ανάμεσα στο Σιδηρόκαστρο και στην Ηράκλεια και οι δύο ομάδες έμειναν ικανοποιημένες. Μάλιστα η Ηράκλεια ήταν αρκετά καλή στο πρώτο ημίχρονο και έχασε ευκαιρίες για γκολ με τους Μπογιατζή, Σιδηρόπουλο Σάββα και Ζιγκερίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εθνικός βελτιώθηκε και με τον Παναγιωτίδη πέτυχε το 1-0 στο 58΄ αλλά η απάντηση ήρθε μετά από 10 λεπτά από τον Σαμαρά που ισοφάρισε σε 1-1. Για το Σιδηρόκαστρο αγωνίστηκαν οι Γαβριηλίδης, Πελιτάρης, Καρυπίδης, Πασχαλούδης, Φεύγας, Φίλων, Ρούμπος, Δερμεντζής, Χατζηλάρης, Παναγιωτίδης, Δημητρανόπουλος αλλά και οι Σαχπατζίδης Δήμος, Χίντζος, Στοϊκός, Κολοκοτρώνης. Για τον Μέγα ο Βαγγέλης Τούσκας χρησιμοποιήσε βασικούς τους Χουρουζίδη, Δούμα, Λεωνίδα, Δελημπάση, Μουτίδη, Τσεμπερίδ, Κουβελόγλου, Σιδηρόπουλο Σ, Μπογιατζή, Σκερλετίδη, Ζιγκερίδη και ως αλλαγή τους Σαμαρά, Αραμπατζή, Μαρίγκο, Ματζουράκη, Δημητρίου, Γροσιάνη, Σιδηρόπουλο Ε, Σαλμά, Κυριακίδη, Κουμή.